Soğutma Kulesi Koruyucu

Soğutma Kulesi Korozyon Önleyici Proees kullanılan su içerisindeki zararlı mineralleri etkisiz hale getirerek yüzeylerde kireç, tortu ve pas tabakası oluşumunu engelleyen ve yapısında koruyucu inhibitörler barındıran özel formülasyonlu konsantre SOĞUTMA KULESİ KOROZYON KIŞIR VE DONMA önleyicidir.

 


Soğutma Kulesi korozyon önleyici

Soğutma Kulesi korozyon önleyici

Soğutma Kulesi Korozyon Önleyici Proees Nasıl Uygulanır

Soğutma kulesi içerisindeki kireç, pas, korozyon ve kışır birikintileri Soğutma Kulesi temizleyici PROEES® hesaplanan miktarda kullanılıp temizliği sağlandıktan sonra, soğutma kulesi toplam kapasitesi hesaplanıp, toplam kapasitenin %10’u kadar ilave edilir.

Kireç,Kışır ve korozyon Birikiminin Zararları:  Soğutma kulelerinde, 2 mm kireç % 5 – 7 arası fazla enerji sarfiyatına neden olur. Soğutma sistemlerinde ise 2 mm kireç su ısısında % 10- 20 arası artış yaratır. Ayrıca kireç yapıştığı yüzeyde ciddi derecede korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Bu zararlardan kaçınmak için kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Soğutma Kulesi korozyon ve kışır önleyici PROEES® kullanmak, çalışan sistemin emniyetini ve verimini korumak için kullanılır.

 

SOĞUTMA KULESİ KOROZYON VE KIŞIR ÖNLEYİCİ PROEES FAYDALARI

Soğutma kulelerinde kireç, mikroorganizma ve mineral tortularının tek bir kimyasal katkı ile sistemde oluşumlarını engeller.

İçerdiği inhibitörler ve özel formülü sayesinde bakır ve alüminyum dahil bir çok metal yüzeyde güvenle kullanılabilir.

Sisteminin yüksek verimde çalışmasını sağlar.

Çevre açısından zararlı bileşikler içermemektedir.

Bakteri oluşumunu ve kötü kokuları engeller.

Sistemde pas, korozyon ve kışır oluşumunu önler.

Çamurlaşmayı engeller.

Donmayı Engeller.

 

SOĞUTMA KULESİ KOROZYON KIŞIR ÖNLEYİCİ PROEES® AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

MECKİM® Soğutma kulesi korozyon ve kışır önleyici PROEES®   30 litre satışa sunulmaktadır.

Soğutma Kulesi Nedir?

Soğutma kuleleri, çeşitli amaç ve büyüklükteki endüstriyel tesislere soğutma suyu sağlamak için tasarlanmış yapılardır. Değişik ölçülerde olabilir; 100 metre çapına ve 120 metre yüksekliğe erişen kuleler mevcuttur.

Soğutma Kulesi Çalışma Prensibi;

Yaygın olarak kullanılan soğutma kulelerinde, kulenin içinden geçerken suyun hava ile teması sonucu bir kısmı buharlaşarak atmosfere verilir, bu esnada soğutma suyu üzerindeki ısının bir kısmı buharlaşma vasıtası ile atmosfere verilerek suyun soğuması sağlanmış olur. Soğutma kulelerinin çalışma prensibi, suyun hava ile karşılaşma şekline göre ikiye ayrılır.

  • Karşı akışlı soğutma kuleleri:Su ve havanın 180 derecelik bir açı oluşturacak şekilde karşı karşıya geldiği sistemlerdir. Su dağıtımı oluklu bir sistemle yapılabileceği gibi trake adı verilen basınçlı bir borulama sistemiyle de gerçekleştirilebilir. Nozullar aracılığıyla minimize edilen su dolgu üzerindeyken, kulenin dörtbir yanından içeriye hızla nüfuz eden hava ile karşılaşır ve ısı transferi gerçekleştirilir. Soğuk su, alt havuzda bir araya getirilir ve sisteme basılır.Karşı akışlı kuleler üstten fanlı (cebri çekişli) ve yandan fanlı (cebri itişli) olarak da kendi içinde sınıflandırılırlar.
  • Çapraz akışlı soğutma kuleleri: Su yukarıdan aşağı inerken hava akımı yataydır. Son yıllarda karşı akışlı kuleler tercih edilmektedir.
Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email