Chiller Temizleyici Proees 30Litre

Proees Chiller Temizleyici

Chiller kireç, pas ve korozyon temizleyici kullanımı ısı ve enerji dengesini sağlayarak verimi arttırır. Cihaz kullanım ömrünü uzatır. Zaman içerisinde oluşabilecek yüksek bakım maliyetlerinin önüne geçer.

HEMEN SATIN AL

Chiller Kireç Pas Ve Korozyon Temizleyici Proees

Zamanla oluşmuş kireçleri temizlemede kullanılmaktadır. Su içerisinden gelen kireç, bakım yapılmazsa veya doğru kimyasallar kullanılmazsa zamanla chiller’in iç yüzeyini kaplar. Bu kirlenmeler zamanla zarar vermekte ve Chiller fonksiyonunu göremez hale gelmektedir. Bu kirlenmelerin zarar vermemesi için kirecin temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra ise periyodik olarak Proees chiller kireç ve korozyon önleyici kullanılarak kireç oluşumunun engellenmesi gerekmektedir.

Chiller sistemlerinin temizliği ısı ve enerji dengesini sağlayacak ve verimi arttıracaktır. Sisteminizde oluşmuş kireç ve korozyonun kimyasal yolla temizlenmesi % 30 ‘a varan enerji tasarrufu sağlayarak kurum bütçesine katkıda bulunur. Sistemin bakımının yapılması ilerleyen aşamalarda ağır maliyetleri ortadan kaldıracaktır. Endüstriyel alanda faaliyet gösteren işletmelerin, üretim hatlarında ihtiyaç duydukları soğutma suyunu sağlayan ve ortam havasının şartlandırılmasında kullanılan chiller gruplarının kireç korozyon oluşumlarından etkilenmemesi, büyük yatırımların zarar görüp yüksek bakım onarım maliyetleri getirmemesi için Proees chiller temizleyici ürünümüzün ve ardından periyodik olarak Proees chiller korozyon önleyici kullanılması tavsiye edilir.

Kullanım miktarı; toplam sistem su hacmine göre tespit edilir. Kullanılacak Proees chiller temizleyici miktarı sistemde bulunan korozyon, kireç ve pas yoğunluğuna göre %10 – %20 arası değişkenlik gösterir. Hesaplanan miktarda Proees temizlenecek sisteme ilave edilerek 2-4 saat arası sirkülasyon yapılır. Daha sonra sistemdeki tüm su boşaltılır. Sisteme yeniden su alınır ve 2 saat sirkülasyon yapılarak tekrar boşaltılarak sistem durulanır. Sisteme tekrar su alınır ve koruyucu kimyasal Chiller kireç ve korozyon önleyici PROEES ilave edilerek işlem sonlandırılır. Su ve kimyasal karışımının 40-50 °C sıcaklıkta olması temizleme işlemi için daha etkilidir.

MECKİM Chiller temizleme kimyasalı PROEES 25 kilogram olarak sunulmaktadır.

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz. Üst üste 2 sıradan fazla istiflemeyiniz. Ambalaj üzerinde belirtilen güvenlik ekipmanlarını kullanınız. Ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Başka kimyasallar ile karıştırmayınız.

Chillerlerde 2 mm kireç % 5 – 7 arası fazla yakıt sarfiyatına neden olur. Kireç yapıştığı yüzeyde ciddi derecede korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Chiller kireç, pas ve korozyon temizleyici Proees kullanmak, çalışan sistemin verimini korumasını sağlar. Sisteminizde oluşan kireç tabakası başta su geçişini engelleyerek gereğinden fazla enerji kullanımına neden olacaktır. Kireçlenme nedeniyle daralan boru çapları suyun devirdaim hızını keserek sistemde basınç oluşmasına ve pompaların sık sık arıza vermesine neden olacaktır.

E-Bülten Kayıt

E-Bültene kayıt olarak yenilikler, size özel kampanyalar ve tekliflerden haberdar olun