İptal ve İade Şartları

GENEL:

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

meckim.com üzerinden satın aldığınız ürünleri iade etmek için 444378632 kodunu kullanarak herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesinden ücretsiz tarafımıza geri göndererek iade sürecini başlatabilirsiniz.

Farklı kargo firmalarından yapacağınız karşı ödemeli gönderi kabul edilmeyecektir.

İade konusunda destek almak istediğinizde bizi 0 282 644 34 66 no’lu numaradan arayabilir ya da info@meckim.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Not: Ürünler fatura veya sevk irsaliyeleri ile birlikte, orijinal ambalajında ve zarar görmemiş şekilde iade edilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

DİKKAT
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim almadan önce kargo firma yetkilisi önünde açıp kontrol edin. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayın. Tutanak tutturmamanız durumunda, ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayın.

Ürün size ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek ürün şikayetleri ve kusurlu ürünler hakkında, saat 09.00 ile 18.00 arasında 0 282 644 34 66 numaralı telefondan bize ulaşmanız gerekmektedir. Sorunun kullanıcı kaynaklı olmadığının tespit edilmesi durumunda telafisi yapılacaktır.

Kargo ile iade:

1. Ürününü iade için hazırlayın:
Nakliye sırasında ürünün zarar görmemesi için ürünü dikkatlice -tercihen orijinal paketini kullanarak- paketleyin.

2. Kargo firmasını arayın:
Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile ücretsiz gönderim yapabileceğinizi hatırlatırız.
Ürünler fatura veya sevk irsaliyeleri ile birlikte kargo şirketine teslim edilmeli.

3. İadeniz bize ulaştığında ücret iade süresi:
İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 2 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-15 iş gününü bulabilmektedir.

4. Geri ödeme yöntemleri:
Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, bankanız tarafından alınan bu bilgi, bankanın çalışma prensiplerine göre kredi kartı ekstrenize yansıtılacaktır. Taksitli yapılan işlemlerde bazı bankalarda geri ödemeler taksitli bir şekilde yapılmaktadır. Eğer ATM (debit) kartı ile ödeme yaptıysanız iade tutarı bankanız tarafından ilgili hesaba aktarılacaktır.

E-Bülten Kayıt

E-Bültene kayıt olarak yenilikler, size özel kampanyalar ve tekliflerden haberdar olun