site-slider-kombi-temizleyici
 

 

Petek Temizleme Kimyasalı Proees

 

Petek temizleme kimyasalı Proees yalnızca kombi ve panel radyatör temizliği için üretilmemiştir. Aşağıdaki kullanım alanlarında belirtilen ısıtma sistemlerinde yapılan testlerle amacına yönelik, tümüne uygun olarak formüle edilmiştir. Sadece profesyonel kullanıma uygundur.

 

Petek Temizleme İlacı Proees® ‘ in Kullanım Alanları

Kombi, panel radyatör ve boru hatları, merkezi ısıtma sistemleri, yerden ısıtma sistemleri ve güneş enerjisi sistemlerinde güvenle kullanılır.

 

Kombi Petek Temizleme Kimyasalı Proees® ‘ in Kullanım Amacı

 

Proees® petek ve tesisat temizleme kimyasalı ne işe yarar?

 

  • Yeni döşenmiş bazı tesisatların içerisinde bulunan harç ve benzeri kalıntıların giderilmesini sağlar.
  • Kullanılmakta olan kombi ve tesisatlarında, suyun geçtiği yüzeylerde zamanla oluşan kireç, pas, tortu, çamur ve benzeri zararlı mineralleri temizler.
  • Katı yakıtlı ısıtma sisteminden doğalgaz ısıtma sistemine geçişlerde, boru hatları içerisindeki ısınmaya olumsuz etki edecek birikintileri giderir.
  • Güneş enerjisi sistemlerinde su ve sıcaklığın birleşmesiyle oluşan yosun, kireç ve tortulanmayı temizler.
  • Yerden ısıtma sistemlerinde zamanla oluşan kireç, tortu, çamur ve zararlı bakterilerin giderilmesini sağlar.

 

Petek ve Tesisat Temizleme Kimyasalı Proees® ‘ in Avantajları

 

Neden Proees® petek (panel radyatör) ve tesisat temizleme kimyasalı kullanmalıyım?

 

  • Isıtma sistemlerine ve sistem içerisinde bulunan metal, plastik, alüminyum, pirinç ve kauçuk parçaların yüzeylerine zarar vermez.
  • Tüm sistemlerin ısı verimini arttırır.
  • Doğalgaz tesisatlarında %30 seviyelerine kadar yakıt tasarrufu sağlar.
  • Tesisatların kullanım ömrünü uzatır ve pahalı bakım maliyetlerinin önüne geçer.
  • Proees® ile kireç ve pas tabakaları mikron derecesinde parçalandığından dolayı, kullanım esnasında veya sonrasında filtre, eşanjör ve üç yollu vanayı tıkamaz.

 

Proees® Petek Ve Tesisat Temizleyici Kullanım Talimatı

 

Proees® ‘ i kombi ve panel radyatör temizliğinde nasıl kullanabilirim?

Proees® konsantre olduğundan su ile seyreltilerek kullanılır. Bu oran daire metrekaresine göre belirlenir. 80 – 120 metrekare arası 500 ml, 120 – 240 metrekare arası 1 litre proees tavsiye edilir.

 

Kombi ve panel radyatör yıkama işlemi

Öncelikle tesisat içerisinden kirli su tamamen boşaltılır. Petek temizleme makinesinin su haznesinde uygun görülen miktarda proees ve su karıştırılır. Sistem sıcaklığı 40-45 dereceye getirilip sıcak uygulanabileceği gibi, soğuk sistemde de kullanıma uygundur. Petek temizleme makinesi bağlantı noktası olarak kombi, havlupan veya panel radyatör tercih edilir. Proees petek temizleme kimyasalı ve su karışımı sisteme verildikten sonra minimum 15 dakika, maksimum 45 dakika arası sirkülasyon yapılır. Ardından kirli su tahliye edilir.

 

Kombi ve panel radyatör durulama işlemi

Sistem temiz su ile doldurulur, petek temizleme makinesi yardımı ile 10 – 15 dakika arası sirkülasyon yapılır ve su tahliye edilir.

Kombi ısıtma sistemi çalıştırılmak üzere kullanım suyu ile doldurulur ve havası alınır. Tüm bu işlemlerden sonra sisteme verim arttırıcı olan Proees® petek ve tesisat koruyucu ilave edilmesi tavsiye edilir.

 

Proees® ‘ i merkezi ısıtma sistemi temizliğinde nasıl kullanabilirim?

Proees® ‘ in seyreltme oranı bina tesisatının toplam su hacmi ve kireç yoğunluğuna göre belirlenir. Ürün siparişi verilmeden bu hesaplamanın yapılması gerekir. Hesaplama için lütfen bize ulaşınız.

 

Merkezi ısıtma sistemi yıkama işlemi

Öncelikle kazan ve tesisat içerisinden kirli su tamamen boşaltılır. Hesaplanan miktarda proees ve su kazan içerisinde doldurulur. Bu karışım sisteme verildikten sonra 4 – 6 saat arası sirkülasyon yapılır. Ardından kirli su tahliye edilir.

 

Merkezi ısıtma sistemi durulama işlemi

Sistem temiz su ile doldurulur, 1 – 3 saat arası sirkülasyon yapılır ve su tahliye edilir. Merkezi ısıtma sistemi çalıştırılmak üzere kullanım suyu ile doldurulur. Tüm bu işlemlerden sonra sisteme hesaplanan miktarda verim arttırıcı olan Proees petek ve tesisat koruyucu ilave edilmesi tavsiye edilir.

 

Proees® ‘ i yerden ısıtma sistemi temizliğinde nasıl kullanabilirim?

Proees® ‘ in seyreltme oranı kombi ve radyatör temizliğinde olduğu gibi yerden ısıtma sistemlerinde de daire metrekaresine göre belirlenir. 80 – 120 metrekare arası 500 ml, 120 – 240 metrekare arası 1 litre kullanımı tavsiye edilir.

 

Yerden ısıtma sistemi yıkama işlemi

Öncelikle tesisat içerisindeki kirli su tamamen boşaltılır. Petek temizleme makinesinin dolu su haznesine uygun miktarda Proees® eklenir. Sistem sıcaklığı 30 – 40 dereceye getirilip sıcak uygulanabileceği gibi, soğuk sistemde de kullanıma uygundur. Petek temizleme makinesi bağlantı noktası olarak kollektörler kullanılmalıdır. Sisteme verilen karışım kireç ve tortu yoğunluğuna göre 45 dakika ile 90 dakika arası sirkülasyon yapılır. Ardından kirli su tahliye edilir.

 

Yerden ısıtma sistemi durulama işlemi

Sistem temiz su ile doldurulur, petek temizleme makinesi yardımı ile 30 dakika sirkülasyon işlemi yapılır ve su tahliye edilir.

Yerden ısıtma sistemi çalıştırılmak üzere temiz kullanım suyu ile doldurulur. Tüm bu işlemlerden sonra sisteme verim arttırıcı olan Proees® petek ve tesisat koruyucu eklemeniz tavsiye edilir.

 
 

Kombi Petek Temizleyici Proees ambalaj çeşitleri;

MECKİM Kombi Petek Temizleyici PROEES   1 litre 5  litre 1litrex12Adet  30  litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

 

 

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email