Klima Temizleyici
 

Klima Temizleme Kimyasalı Proees Hava ile temas sırasında oksitlenmiş, yağlanmış veya kir tutmuş olan alüminyum ekipmanların 3-5 dakika içerisinde parlak, ilk günkü gibi olmasını sağlayan bir üründür. Klima serpantin temizleyici Motor blokları, klimalar, boyanmamış alüminyum parçalar, tekstilde boya kazanları ve havalandırma boruları uygulama alanlarıdır. Yüzeye zarar vermez. Kuvvetli bir yağ çözücüdür. Dik yüzeylere kuvvetli tutunur. Alkali bir üründür. Ekonomiktir.

 

Klima Temizleme Kimyasalı Proees kullanım talimatı;

Klima serpantin temizleyici ve parlatıcı  PROEES Kirin yoğunluğuna göre 1/3 ile 1/5 arasında su ile seyreltilerek sıcak veya soğuk olarak kullanılabilir. Seyreltme oranı kirliliğin durumu ve yüzey ile doğru orantılı olup, kullanıcının insiyatifin’dedir. El püskürtücüleri ile basınçlı yıkayıcılarla, daldırma yöntemi ile uygulanabilir. Solüsyonun 3 dakika yüzeyle reaksiyona girmesi beklenmelidir. Uygulamadan sonra yüzeyi mutlaka su ile durulayınız.

 

Klima Temizleme Kimyasalı Proees ambalaj çeşitleri;

     Meckim® Kimya Klima Temizleme Kimyasalı Proees 1litre / 5litre / 1litreX12Adet / 30litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

 

Klima Temizleme Kimyasalı Proees Depolama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Güneş ışığına maruz bırakmayın.

Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz.

Her kullanımdan sonra kapağının kapalı olduğunu kontrol ediniz.

Başka Kimyasallar ile karıştırmayınız.

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

El yüz ve cilde temasında bol su ile durulayınız.

Geçmemesi dışında en yakın sağlık kuruluşuna baş vurunuz.

Klima Temizliği Neden Yapılır?

Klima sıcak ve soğuk havalarda da kullanılır. Sık kullanılan klimalar pek çok dış etken sebebiyle kirlenir ve performans kaybına uğrar. Belirli aralıklarla bu klimaların temizlenmesi gereklidir. Peki, Klima Temizliği Neden Yapılır Yapacağımız temizlik sayesinde klimalarda karşılaştığımız güç kayıpları, kötü koku yayma gibi durumları en aza indirgeyebiliriz. Aynı zamanda klima temizliği, klimamızın ömrünü uzatmada da etkilidir.

Klima Temizliği Neden Önemlidir?

Periyodik bakım yapılan bir klima ile bakım yapılmayan bir klima arasında %25’lik bir verim farkı vardır.
Elektrik gideri azalır; Temiz bir klima bakım yapılmayan bir klimaya göre periyodik bakım giderleri dâhil %10 daha az elektrik sarfiyatı sağlar.

Sisteminizden kesintisiz yararlanma imkânı artar; Klimalarınızın periyodik bakımı sayesinde arıza yapma olasılığı minimum seviyeye ineceğinden klima sisteminiz ”sürekli konfor” sağlar.

Arıza giderleri azalır; Arıza giderlerini olabilecek en küçük problemler için %40,en büyük problemler için%30 oranında azaltacaktır.

En önemli faydası da; Alüminyum paneller arasında oluşan insan sağlığına son derece zararlı olan teneffüs edildiği takdirde baş ağrısı ve solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olabilecek LEJYONEL BAKTERİSİNİ ortadan kaldırmasıdır.

 

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email