Enjeksiyon Mil Kovan Vida Temizleyici Vicotech

Enjeksiyon Mil Kovan Vida Temizleyici Vicotech


Enjeksiyon mil kovan vida Temizleyici Vicotech Plastik enjeksiyon makinelerinde hatalı baskının sebeplerinden olan kahverengi veya siyah noktalar, lekeler, bronzlaşma, şeritler ve renk geçişlerinde oluşabilen renk kalıntılarını önlemek için kullanılır.

 

Enjeksiyon Mil Kovan Vida Temizleyici Vicotech Kullanım Amacı

 

Özellikle tüketici ürünlerinde, renk ve dış görünümün önemi aşikârdır. Günümüzde birçok tesis, renk değişimini yaparken şu prosedürü uygulamakta; renklendirici (masterbech) kesilir, natürel hammadde beslenir, bir müddet fireli ürün üretimi yapılır, çıkan ürün natürel renge dönünce yeni renk renklendirici (masterbech) beslenir. Bu işlemdeki yanlışları görebiliyor musunuz? Natürel hammadde beslenirken kaybedilen zaman, işçilik ve hammadde israfı. Üstelik bu yöntem renk değişiminde bir garanti değil. Çünkü renk değişiminden saatler sonra bile, üretimde ara ara eski rengin bıraktığı lekeler, fireli üretime neden olabiliyor. Fireli ürünler kırıcıya besleniyor. Bu da daha fazla işçilik ve enerji anlamına geliyor. Üstelik geri dönüştürülen bu çapaklar fiziksel özelliklerini kısmen kaybettiği için ürünün kalitesini düşürebiliyor.

 

Mil kovan Vida Temizleyici VİCOTECH ile Sunulan Çözüm

 

Yapılan araştırmalara göre, renk değişimi sırasında Mil ve kovan temizleyicisi kullanmak fireli üretimi %90 oranında azaltırken, bu oran hammadde fiyatları yükseldikçe daha da artıyor.

Mil-kovan temizleyicilerin kullanımı şu şeklide gerçekleşiyor. Renk değişimi istendiğinde renklendirici kesiliyor, Mil geri çekilerek kusturuluyor ve akabinde temizleyici ürün Vicotech karışımı besleniyor. Temizleyici ürün Vicotech kusturulduktan sonra, makine yeni üretime hazır hale geliyor. Ayrıca üretimde düzenli olarak Vikotech kullanmak, karbon noktaları (siyah lekeleri) elemine ederken, mil ve kovan ’ın ömrünü de uzatıyor. Enjeksiyon makinesi uzun süreli kapatılmadan önce, bir defa temizleyici ile kusturulmasını öneriyoruz.

 

Mil Kovan Ocak Temizleyici VİCOTECH Özellikleri

 

Renk değişiminde kullanılan ortalama hammadde miktarı: Vicotech (temizleyici) ile %94 tasarruf sağlanır.

Ortalama temizleme maliyeti: Vicotech ile %76 azalır.

Enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Hammadde fiyatları arttıkça, ortalama tasarruf da artmaktadır.

Gıda temasında ve gıda saklama kaplarında güvenle kullanılır.

Mil Kovan Vida temizleyici VİCOTECH granül formdadır, aşındırma yapmaz. Uygulaması kolaydır.

Doğa ve çevre dostudur. Koku ve gaz çıkarmaz. İnsan sağlığına etkisi yoktur. 

Makine içinde yer alan plastiklerin ve masterbechlerin polimer zincirlerini kırarak, vida – kovan ve sıcak yolluktan kolayca uzaklaştırılmasını sağlar.

VİCOTECH konsantre olarak da sunulmaktadır.

 

TÜM HAMMADDELER İLE UYUMLUDUR.

 

Enjeksiyon mil kovan vida temizleyici VİCOTECH Kullanımı

 

Temizliğe başlamadan önce makinenin boşaltılması önemlidir.

Meme sıcaklığını normalden 20 – 40 C yukarı çıkarın.

Makinenizin 1/4 enjeksiyon miktarı (kovan kapasitesi) kadar VİCOTECH ve 3/4 oranında orijinal veya kırma hammadde ile karıştırın. Bu karışımı malzeme haznesine ekleyin.

İçerideki karışım bitene kadar yarı otomatik modunda veya manuel olarak ilerletip belli aralıklarla start-stop yaparak kusturma işlemini gerçekleştirin.

VİCOTECH enjeksiyon memesinden köpürerek ve beyaz renkte gelmeye başladığında enjeksiyon işlemini durdurun.

Yeni malzemenizi makinenizin haznesine doldurun.

VİCOTECH karışımının tamamen makineden çıkması için 4-5 enjeksiyon baskısı yapın. Bu sırada makine içinde birikmiş olan tüm kirliğin çıktığını göreceksiniz. Sonradan ilave ettiğiniz malzemenizin enjeksiyon memesinden geldiğine emin olun.

Makinenin kapatılmadan önce VİCOTECH ile temizlik yapılması vida ve kovan ömrünü uzatacak ve siyah noktaların oluşmasını önlenecektir.

Kirliliği devam eden makinelerde temizleme işlemi birkaç tekrar gerektirebilir.

200 tondan büyük kapama gücündeki makinelerde enjeksiyon miktarını izin verilen maksimum değerin %10 alt değerine indirilir.

Enjeksiyon Mil Kovan Vida Ocak Temizleyici VİCOTECH Ambalaj Çeşitleri

 

     MECKİM® Mil Kovan Vida Ocak Temizleyici VİCOTECH® 20 KG’lık  özel ambalajı ile satışa sunulmaktadır.

 

Comments are closed.