Chiller Kireç Önleyici

Chiller Korozyon Önleyici Proees kullanılan su içerisindeki zararlı mineralleri etkisiz hale getirerek yüzeylerde kireç, tortu ve pas tabakası oluşumunu engelleyen ve yapısında koruyucu inhibitörler barındıran özel formülasyon’lu konsantre CHİLLER korozyon ve kışır önleyicidir.

 

Chiller korozyon önleyici Proees kullanım talimatı;

CHİLLER Korozyon ve kışır önleyici  CHİLLER içerisinde kireç, pas, korozyon ve kışır birikintileri CHİLLER temizleme kimyasalı PROEES® hesaplanan miktarda kullanılıp temizliği sağlandıktan sonra, Chiller kapasitesi hesaplanıp, toplam kapasitenin %10’u kadar CHİLLER korozyon ve kışır önleyici ilave edilir.

Kireç, Kışır ve Korozyon Zararları: Isıtma ve soğutma sistemlerinde, 2 mm kireç % 5 – 7 arası fazla yakıt sarfiyatına neden olur. Soğutma sistemlerinde ise 2 mm kireç su ısısında % 10- 20 arası artış yaratır. Ayrıca kireç yapıştığı yüzeyde ciddi derecede korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Bu zararlardan kaçınmak için kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Proees® CHİLLER korozyon ve kışır önleyici çalışan sistemin emniyetini ve verimini korumak için kullanılır.

 

CHİLLER KOROZYON VE KIŞIR ÖNLEYİCİ FAYDALARI

CHİLLER’LERDE kireç, mikroorganizma ve mineral tortularının tek bir kimyasal katkı ile sistemde oluşumlarını engeller.

Chiller korozyon ve kışır önleyici İçerdiği inhibitörlerle ve özel formülü sayesinde bakır ve alüminyum dahil bir çok metal yüzeyde güvenle kullanılabilir.

Sisteminin yüksek verimde çalışmasını sağlar.

Çevre açısından zararlı bileşikler içermemektedir.

Bakteri oluşumunu ve kötü kokuları engeller.

Sistemde pas, korozyon ve kışır oluşumunu önler.

Çamurlaşmayı engeller.

Donmayı Engeller.

CHİLLER KOROZYON VE KIŞIR ÖNLEYİCİ AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

 MECKİM® CHİLLER Korozyon ve Kışır önleyici  Proees® 30 litre olarak satışa ile sunulmaktadır.

Chiller Cihazı Nedir?

Chiller cihazı içeresindeki soğutucu gazın evaparatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin, kondenser üzerinden atarak suyu soğutan sistemlerdir. Chiller cihazının çalışma prensibi sırasıyla şu şekilde gerçekleşir evaparatörden gelen soğutucu akışkan kompresörde sıkıştırılarak basıncı ve sıcaklığı arttırılır, daha sonra soğutucu akışkan kondensere geçer, burada su veya hava ile soğutucu akışkanın sıcaklığının atılması sağlanır, likit hale gelen soğutucu akışkan kısılma vanasından geçerek hal değişimine uğrar ve soğur evaparatörde soğutucu akışkan ve su ısı transferi yaparak suyun soğumasını sağlar, soğuyan su pompa vasıtasıyla sisteme gönderilir.

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email