buhar kazanı
Buhar Kazanı Temizleyici 30Litre

Proees Buhar Kazanı Temizleyici

Buhar kazanı kireç, pas ve korozyon temizleyici kullanımı ısı ve enerji dengesini sağlayarak verimi arttırır. Cihaz kullanım ömrünü uzatır.

HEMEN SATIN AL

Buhar Kazanı Kireç Pas Ve Korozyon Temizleyici Proees

Buhar kazanlarında zamanla oluşmuş kireçleri temizlemede kullanılmaktadır. Su içerisinden gelen kireç; kazana bakım yapılmazsa veya doğru kimyasallar kullanılmazsa zamanla kazan iç yüzeyini kaplar. Bu kirlenmeler zamanla kazana zarar vermekte ve buhar kazanı fonksiyonunu göremez hale gelmektedir. Bu kirlenmelerin kazana zarar vermemesi için kirecin temizlenmesi gerekmektedir.

Buhar kazanı temizleme kimyasalı Proees metal yüzeylerdeki korozyon birikintilerini (oksit tabakalarını) temizlemek amacıyla sulandırılarak kullanılır. Oksit tabakaları dışında metal yüzeylerdeki hafif çamur, kireç tabakalarının (kışır) giderilmesini de sağlar. Buhar kazanı temizleyici Proees metal yüzeyini pasifize ederek, tekrar korozyon oluşmasını geciktirir.

Öncelikle kullanım miktarı toplam sistem hacmi ve korozyon miktarına göre tespit edilir. Buhar kazanı temizleyici Proees hesaplanan miktarda temizlenecek sisteme ilave edilip 3-4 saat sirkülasyon yapılır ve sonra sistemdeki tüm su boşaltılır. Sisteme yeniden su alınır ve 2 saat sirkülasyon yapılarak tekrar boşaltılıp sistem durulanır. Sisteme tekrar su alınır ve işlem sonlandırılır. Su ve kimyasal karışımının 40-50 °C sıcaklıkta olması temizleme işlemi için daha etkilidir.

MECKİM Buhar Kazanı temizleme kimyasalı PROEES 25 Kg olarak sunulmaktadır.

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz. Üst üste 2 sıradan fazla istiflemeyiniz. Ambalaj üzerinde belirtilen güvenlik ekipmanlarını kullanınız. Ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Başka kimyasallar ile karıştırmayınız.

Buhar kazanlarında 2 mm kireç % 5 – 7 arası fazla yakıt sarfiyatına neden olur. Kireç yapıştığı yüzeyde ciddi derecede korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Proees buhar kazanı kireç, pas ve korozyon temizleyici  kullanmak, çalışan sistemin verimini korumasını sağlar.

E-Bülten Kayıt

E-Bültene kayıt olarak yenilikler, size özel kampanyalar ve tekliflerden haberdar olun