Logar Açıcı

Endüstriyel logar açıcı Proees  Her türlü kanalizasyon logarı ve bunlara bağlı pimaş , pik döküm, metal hatlarda bulunan tıkanıklıklarda, hastane giderlerinde, tıkanmalara neden olmuş organik atık ve yağ kalıntılar üzerinde kullanıma uygundur. Ayrıca ağır sanayi kuruluşları, Şehir wc’leri otel, ordu evleri gibi gider kullanımının sıklıkta olduğu işletmelerde tercih edilen logar ve pimaş açıcı üründür.

 

GİDER BORULARINDAKİ YAĞLANMALARI TEMİZLER, YAĞLANMA KAYNAKLI DARALMALARI ORTADAN KALDIRIR.

Yatay olarak giden gider borularında zamanla oluşan veya mutfak borularında yoğun yağ kullanımı sonrası gider borularına dökülen yağların boruların çaplarında oluşturduğu daralma kaynaklı organik atıkların takılması ve bu daralmanın sık sık tıkanmalara sebebiyet verdiği yağlanmaları  yeteri kadar kullanarak ortadan kaldırmak için geliştirilmiş formülasyona sahiptir. Yağlanmalar ile reaksiyona girerek gider borularını söküp harbi çekmiş gibi sökmeden yerinde temizleyerek taşlaşmış yağ tabakalarını yok eder. Endüstriyel tip logar ve pimaş açıcı PROEES®  yeterli kullanım ile borularınızdaki yağlanmayı ortadan kaldırarak boruların normal çapına dönmesini sağlayacaktır. Tesisatçı yada yetkili kurumlar borularımızı açsa dahi PROEES® daralmayı ortadan kaldırmak ve sık bir şekilde tıkanmanın önüne geçmek için kullanılmalıdır.

 

Logar ve Pimaş Açıcı Kullanım Amacı

 İçeriğinde bulunan çözücü bileşikleri sayesinde logar ve giderlerde tıkanıklıklara neden olan organik atıklar, ağır kalıplaşmış yağ tabakaları ve bunların bıraktığı birikintiler üzerinde son derece etkilidir. PROEES® özellikle wc ve Logar giderlerine atılan kâğıt peçete, hasta bezi, ped, çocuk bezi türevi organik atık ve bez, kumaş, çamaşır gibi çözünmesi zor olan üzerinde eritici etki göstererek problemli parçaları su formuna kadar indirger. Gider içerisinde tıkanıklığa neden olan partikülleri parçalar halinde sökmek yerine eriterek temizler ve tekrardan tıkanıklık yaratmalarını ortadan kaldırır.

İçeriğinde bulunan koruyucular sayesinde gideri oluşturan pimaş boruları, contaları ve taş aksamlar üzerinde olumsuz etki göstermez, tahribat ve delinmelere neden olmaz.

 

KULLANIM TALİMATI

Endüstriyel tip logar ve pimaş açıcı PROEES® tamamen tıkanmış problemli gider içerisine 100’lük pimaşlarda metreye 2-2,5 KG 120 lik pimaşlarda 3-3,5 KG miktarda dökülerek 30-40 dakika beklenir ve daha sonra bol su ile durulaması yapılır. Logarlarda uygun miktar m3 hesaplaması yapılarak belirlenir. Döktüğümüz yer ile tıkanıklığın arasındaki, yatay borularda logar’a olan mesafe kullanacağımız ürün miktarını belirler. Uygulama tıkanıklığın oluştuğu noktaya en yakın yerden yapılmalıdır, bu sayede daha az ürün sarfiyatı elde edilir.

 

Logar ve Pimaş Açıcı Depolama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş ışığına maruz bırakmayın.

Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz.

Başka Kimyasallar ile karıştırmayınız.

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

El yüz ve cilde temasında bol su ile durulayınız.

Geçmemesi dışında en yakın sağlık kuruluşuna baş vurunuz.

 

Pimaş ve Logar Açıcı Proees Ambalaj Çeşitleri 

     MECKİM® Endüstriyel tip pimaş ve logar açıcı PROEES®  30kg olarak satışa sunulmaktadır.

 

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email