Powamix Sıvı pH Düşürücü

Powamix pH düşürücü havuz suyunun pH değerini istenilen sınırlar içerisine düşürmek için kullanılır.

Hemen Satın Al

Sıvı pH Düşürücü Powamix

pH Düşürücü Powamix havuz suyunda pH değerini istenilen sınırlar içerisine düşürmek için kullanılır. Havuz suyunda dezenfeksiyonun etkili olabilmesi için pH değeri 7,2-7,6 arasında olmalıdır.

Powamix pH düşürücü Direk uygulamada pH birimini 0,1 birim düşürmek için Her 100 m3 su için yumuşak sularda 0,5kg sert sularda ise 1 kg kullanılmalıdır. Kullanılacak miktar tespit edildikten sonra denge deposundan yada skimmerli havuzlarda ise skimmerden uygulanmalıdır.

MECKİM pH düşürücü Powamix 6 Kg ve 25 Kg olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz. 25 Kg’lık bidonları üst üste 2 sıradan fazla istiflemeyiniz. 6 Kg’lık ambalajları üst üste istiflemeyiniz. Ambalaj üzerinde belirtilen güvenlik ekipmanlarını kullanınız. Ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Başka kimyasallar ile karıştırmayınız. 

Yaz sezonunun açılmasıyla beraber havuzlar oldukça sık tercih edilmektedir. Bu yüzden havuzların bakımı belirli aralıklarla yapılmalıdır. Havuz sahibi olanların havuzları için pH değerinin dengede olması çok mühimdir. pH değerinin bu derece önemli olmasının birkaç sebebi vardır

pH değeri ancak istenildiği derecede olduğu zaman klorla birlikte başka havuz kimyasalları arzu edilen etkiyi göstermektedir.

pH değeri yüksek havuzlarda kimyasallar ve klor aktif şekilde çalışamamaktadır.

pH değeri, normal koşullarda 7.2 ile 7.6 değerleri içerisinde olmalıdır. Bu değerlerin içerisinde klorun yüzde 70’i aktif bir biçimde çalışırken, bu değerin 8.2’ye yükselmesi durumunda klorun aktiflik durumu yüzde 15’e kadar düşer.

Havuzların pH değeri, normal derecelerde olduğu zaman insan sağlığına olumsuz etki etmez.

Ph değeri doğru biçimde ayarlanan havuzlar içerisinde yüzerken, göz yanması yaşanmaz.

Bununla birlikte pH değeri yüksek derecede olan havuzların içerisinde; kireç, mat su, bulanıklık gibi problemler görülür.

Düşük dereceli pH değeri; göz, burun, cilt hastalıklarının oluşmasına sebep olur.

Havuzun metal aksamlarında bulunan korozyon yüzücülerde oluşmuş cilt lekeleri pH değerine bağlıdır.

Havuzlarda Ph Değeri Nasıl Dengelenir;
Güneş, rüzgar ve havuza giren bireylerin etkisiyle ph değeri devamlı şekilde yükselme eğilimindedir. Bu vaziyetin önüne geçebilmek adına Powamix® ph düşürücü kullanılmalı ve havuzun ph değeri dengelenmesi gerekir. Powamix® Ph düşürücü ürünlerin hem toz hem de sıvı olanı bulunur. Sıvı ph düşürücülerin asitten oluştuğu bilinmelidir.

E-Bülten Kayıt

E-Bültene kayıt olarak yenilikler, size özel kampanyalar ve tekliflerden haberdar olun