Filtre Temizleyici

Filtre temizleyici Powamix Havuz filtrelerin içindeki tortulu ve kirli kumu temizlemede kullanılır. Havuz suyunun temiz olması filtre kumuna bağlıdır. Kum görevini yapmazsa havuzun suyu temiz olmaz.

 

Filtre Temizleyici Powamix Nasıl Kullanılır;

 

Filtrenin içine 30 kg Powamix Filtre temizleyici dökülüp üzerine su ilave edilir ve 2,5 saat bekletilip ters yıkama işlemi gerçekleştirilir ve sistem devreye alınır. Her 3 (üç) yılda bir kumun değişmesi gerekmektedir.

 

Havuz Filtresi Temizleyici Powamix Faydaları;

 

Filtre temizleme işlemi toplu kullanılan havuzların temizliği için son derece önemli bir işlemdir. Filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemleri olarak uygulanan metotlar yüzme havuzlarında hijyen sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Aksi halde yüzme havuzlarında temizliğe önem verilmemesi durumunda, havuzu kullanan kişilerde belirli sağlık sorunları görülebilir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Filtre temizleyiciler havuzlarda mantar, virüs, bulaşıcı hastalıklar gibi sorunların önüne geçilmesi için gereken bir işlem demek mümkün.

 

Yüzme havuzu filtre temizleme kimyasalı kullanım önerileri

 

Filtre temizleyici sıvı uygulama esnasında filtre kapağı veya filtre kapağındaki hava çıkışı açık bırakılmalıdır.

 

Yüzme havuzu filtre temizleyici dikkat edilmesi gerekenler ve depolama

 

Güneş ışığına maruz bırakmayın.

Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz.

Başka Kimyasallar ile karıştırmayınız.

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

 

FİLTRE TEMİZLEYİCİ POWAMİX AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

 

MECKİM® Filtre temizleyici sıvı Powamix®  6kg ve 30kg olarak satışa sunulmaktadır.

 

Havuz Filtrasyonu

 

Havuz temizliğinde öncelikle havuzda biriken görünür maddelerin temizlenmesinden başlamak gerekir. zamanla havuzlarda çeşitli kalıntılar oluşur. Rüzgarın getirdiği toprak ve kum parçaları, yapraklar, çeşitli insan kalıntıları, böcek kalıntıları ve her türlü maddeler havuzda birikir. Özellikle uzun zaman kullanılmayan havuzlarda bu birikimleri daha sık görürüz. Küçük büyük her türden bu kalıntıları süpürmek ve filtre etmek gerekir. bunlar için havuz filtreleri kullanılır. Havuz filtreleri takarak gider kısmına yapılarak hem havuzun temizlenmesini he de su değişiminin oluşmasını sağlar. Bu filtreler Powamix® Filtre Temizleyici ile temizlemenin yanı sıra su değişimini de sağlayarak havuzun her daim temiz olmasını sağlamaktadır.

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email