Derz-arası-sayfa
derz-sökücü-sayfa

Derz Sökücü Proees

Derz sökücü Proees havuz seramiği fayans ve benzeri derz uygulaması yapılmış tüm yüzeylerde derzleri sökme amaçlı kullanılan, fayans yüzeylere zarar vermeyen güçlü ve etkili kimyasaldır.

Hemen Satın al

Derz Sökücü Proees

Derz sökücü proees iç, dış mekanlarda ve havuzlarda seramik, fayans, doğal taş karolarındaki derzlerde, dekoratif tuğlalar, cephe tuğlaları, yarım başlık tuğlalarda, diğer duvar malzemelerindeki derzler için ve benzeri derz uygulaması yapılmış tüm yüzeylerde derzleri sökme amaçlı kullanılır. Fayans yüzeylere zarar vermeyen güçlü ve etkili bir üründür.

Derz sökücü Proees seyreltilmeden direkt olarak uygulanır.
Derz kazıma aparatı veya sert fırça yardımı ile yüzeyden derz kalıntıları uzaklaştırılır.
Ardından bol miktarda su ile durulama yapılır.

MECKİM Derz Sökücü Proees 1 litre / 5 litre / 1 litre x 12 Adet (Koli) / 20 litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz. 20 litrelik bidonları üst üste 2 sıradan fazla istiflemeyiniz. Kolileri 4 sıradan fazla istiflemeyiniz. 5 litrelik ve 1 litrelik ambalajları üst üste istiflemeyiniz. Ambalaj üzerinde belirtilen güvenlik ekipmanlarını kullanınız. Ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Başka kimyasallar ile karıştırmayınız. 

Duvarda taş aralıklarını harçla doldurup üzerinden mala çekme işi ya da malayla çekilen çizgi. Derz aynı zamanda fayans, seramik, mermer vb. ile kaplanmış yüzeylerin ince aralıklarını dolduran maddedir.

Derz Çeşitleri Nelerdir?
Uygulamaya güre farklı derz çeşitleri bulunmaktadır. En çok karşılaşılan çeşitleri ise şunlardır:

Genleşme Derzleri (Dilatasyon derzleri): Betonarme yapıda rötre, sünme, sıcaklık değişmesi sebebiyle meydana gelen boy değişikliklerinin etkisini azaltmak için plandaki boyutlarını sınırlı tutmak amacıyla yapı genleşme derzleri bırakılır. Bu derzlerle yangınlarda ortaya çıkan yüksek sıcaklık etkisiyle yapıların fazla zarar görmesi de önlenmiş olur.

Oturma Derzleri: Temel zemini özelliklerinin veya yapı yüklerinin bütün alanda düzgün olmayışı yüzünden meydana gelecek farklı oturmaların ve dönmelerin yapıya zarar vermesini önlemek için yapılan derzlerdir. Çeşitli özellikteki zeminler üzerine inşa edilen yapı bölümleri veya yan yana gelmiş, farklı karakterde, çeşitli biçimde yüklü yapı bölümleri oturma derzleriyle birbirinden ayrılır.

Konstrüktif Derzler: Statik, hareketli yükler ve dinamik kuvvetlerden meydana gelecek deformasyonları önlemek, titreşimlerin bölgesel kalmasını sağlamak amacıyla yapılan derzlerdir.

Deprem Derzleri: Yapıya deprem etkisiyle kendi içinde az zarar verecek, titreşim yapabilecek bölümlere ayıran derzlerdir.

Bir de bunlar dışında kalan inşaat derzleri vardır. Çeşitli nedenlerle beton sürekli olarak dökülemeyince, ara verildiğinde ortaya çıkan bu derzler geçici olup, betonun ek yerlerini meydana getirirler ve burada sözü edilen hareket derzlerinden ayrı olarak incelenmektedir.

E-Bülten Kayıt

E-Bültene kayıt olarak yenilikler, size özel kampanyalar ve tekliflerden haberdar olun