Derz Sökücü

Derz sökücü Proees Havuz-seramik fayans ve benzeri derz uygulaması yapılmış tüm yüzeylerde derzleri sökme amaçlı kullanılan, fayans yüzeylere zarar vermeyen güçlü ve etkili kimyasaldır.

 

Derz Sökme Kimyasalı Proees Kullanım Talimatı

Seyreltilmeden uygulanır.

Derz boşaldıktan hemen sonra bol miktarda su ile durulama yapılır.

Asit karakterli bir üründür. Kullanımı esnasında açığa çıkacak gaz solunmamalıdır.

 

DEPOLAMA VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Güneş ışığına maruz bırakmayın. kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz.

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

El yüz ve cilde temasında bol su ile durulayınız.

Geçmemesi dışında en yakın sağlık kuruluşuna baş vurunuz.

 

Ambalaj Çeşitleri

MECKİM® Derz Sökücü PROEES®   1litre / 1litreX12Adet / 5litre ve 30litre olarak sunulmaktadır.

 

Derz nedir?

Duvarda taş aralıklarını harçla doldurup üzerinden mala çekme işi ya da malayla çekilen çizgi. Derz aynı zamanda fayans, seramik, mermer vb. ile kaplanmış yüzeylerin ince aralıklarını dolduran maddedir.

Derz Çeşitleri Nelerdir

Uygulamaya güre farklı derz çeşitleri bulunmaktadır. En çok karşılaşılan çeşitleri ise şunlardır:

Genleşme Derzleri (Dilatasyon derzleri): Betonarme yapıda rötre, sünme, sıcaklık değişmesi sebebiyle meydana gelen boy değişikliklerinin etkisini azaltmak için plandaki boyutlarını sınırlı tutmak amacıyla yapı genleşme derzleri bırakılır. Bu derzlerle yangınlarda ortaya çıkan yüksek sıcaklık etkisiyle yapıların fazla zarar görmesi de önlenmiş olur.

Oturma Derzleri: Temel zemini özelliklerinin veya yapı yüklerinin bütün alanda düzgün olmayışı yüzünden meydana gelecek farklı oturmaların ve dönmelerin yapıya zarar vermesini önlemek için yapılan derzlerdir. Çeşitli özellikteki zeminler üzerine inşa edilen yapı bölümleri veya yan yana gelmiş, farklı karakterde, çeşitli biçimde yüklü yapı bölümleri oturma derzleriyle birbirinden ayrılır.

Konstrüktif Derzler: Statik, hareketli yükler ve dinamik kuvvetlerden meydana gelecek deformasyonları önlemek, titreşimlerin bölgesel kalmasını sağlamak amacıyla yapılan derzlerdir.

Deprem Derzleri: Yapıya deprem etkisiyle kendi içinde az zarar verecek, titreşim yapabilecek bölümlere ayıran derzlerdir.

Bir de bunlar dışında kalan inşaat derzleri vardır. Çeşitli nedenlerle beton sürekli olarak dökülemeyince, ara verildiğinde ortaya çıkan bu derzler geçici olup, betonun ek yerlerini meydana getirirler ve burada sözü edilen hareket derzlerinden ayrı olarak incelenmektedir.

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email