Eşanjör Temizleyici Proees 30Litre

Proees Eşanjör Temizleyici

Proees eşanjör temizleyici plakalı, borulu ve lehimli eşanjörlerde kullanıma uygundur.

HEMEN SATIN AL

Eşanjör Temizleyici Proees

Tüm borulu tip eşanjör ve plakalı eşanjörlerde oluşmuş kireç ve pas kalıntılarını temizlemek için özel olarak formüle edilmiştir.

Eşanjör ısı transferini en verimli şekilde iletmek için geniş bir yüzey alanına sahiptir. En sık karşılaşılan sorun, devre akışkanlarının sıcaklık ve basınç altında zamana bağlı olarak eşanjör üzerinde birikmesi ve kirlilik oluşturmasıdır. Bu durum verim kaybına sebep olur. Korozyon eşanjörün delinmesine, akışkanların karışmasına, akışkanın plaka dışına sızmasına sebep olur. Eşanjör ısıtma sistemlerinde bulunan, önemli ve pahalı sayılabilecek bir parçadır. Görevi sıcak su teminidir. Zamanla kireç ve tortu nedeni ile tıkanmalar meydana gelir. Bunun sonucunda istenilen derecelerde sıcak su temini mümkün olmaz. Temizlenmeyen yada temizlik uygulamaları esnasında uygulanan doz miktarı ve uygulama süresinde hata yapıldığı zaman eşanjör delinebilir. Yanlış ürün kullanımında da bu sonuç kaçınılmazdır. Eşanjörün temizlenmesi kadar ne ile temizlendiği de önemlidir. Eşanjör temizleyici Proees ürünümüz özel olarak formüle edilmiş olup içerdiği çeşitli inhibitörler sayesinde alüminyum, bakır, pirinç, metal ve plastik parçalara zarar vermez.

Daldırma yöntemi ile;
Uygun bir kaba 1 / 4 yada 1 / 6 test edilmiş oranda Proees eşanjör temizleyiciyi su ile seyreltilerek eklenir. Daha sonra temizlenecek yüzey, işlemin yapılacağı kaba, üzeri örtülene kadar yerleştirilir ve 3-4 saat aralığında bekletilir. İşlem bitiminde su ile durulama yapılmalıdır.

Püskürtme yöntemi ile;
1 / 7 oranında seyreltmek yeterlidir. Temizlenecek yüzeye püskürtülür ve 30-40 dakika aralığında bekletilir. Daha sonra bir bez yardımı ile silerek durulanır.

Sirkülasyon yöntemi ile;
Sistemin içerisindeki su boşaltılır. Proees eşanjör temizleyici 1 / 10 oranında hesaplanarak su ile seyreltilip sisteme verilir. 4-5 saat arası sirkülasyon işlemi yapılır ve su tahliye edilir. Durulama için sistem temiz su ile doldurulur 1 saat bekletilir ve tekrar 1 saat daha sirküle edilip suyun tahliyesi sağlanır. İşlem bitiminde sisteme temiz su doldurulup çalıştırılabilir.

1lt eşanjör temizleyici ve plakalı eşanjörler

MECKİM Eşanjör Temizleyici PROEES 1 litre / 5 litre / Koli (Koli içeriği: 1 litre x 12 Adet) / 20 litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz. 20 litrelik bidonları üst üste 2 sıradan fazla istiflemeyiniz. Kolileri 4 sıradan fazla istiflemeyiniz. 5 litrelik ve 1 litrelik ambalajları üst üste istiflemeyiniz. Ambalaj üzerinde belirtilen güvenlik ekipmanlarını kullanınız. Ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Başka kimyasallar ile karıştırmayınız.

eşanjör temizleyici 5lt ve 12li koli

Eşanjör; farklı sıcaklıktaki iki sıvının birbirine karışmadan ısı transferini mümkün kılan ısı değiştirici ekipmanlara verilen genel addır. Farklı eşanjör tiplerinin çalışma prensibi temel olarak aynıdır; sıcaklığı daha yüksek olan sıvının sahip olduğu ısıyı öncelikle ısı transfer yüzeyinde toplayarak (plaka/boru), bu ısıyı aynı plaka veya borunun diğer yüzeyi ile temas etmekte olan düşük sıcaklıktaki diğer sıvıya aktarmaktır. Böylelikle sıvılardan birisi ısı kazanırken sıcaklığı artarken, diğeri ısı kaybına uğradığı için sıcaklığı düşmektedir. Eşanjörün ana bileşenlerinden birisi olan contalar sayesinde, Isı transferinin gerçekleştiği yüzeyin iki farklı yüzü ile temas etmekte olan sıvıların birbiri ile karışması önlenmektedir.

E-Bülten Kayıt

E-Bültene kayıt olarak yenilikler, size özel kampanyalar ve tekliflerden haberdar olun