Ayak havuzu dezenfektanı

Ayak Havuzu Dezenfektanı Powamix Havuza girmeden önce ayakları dezenfekte etmek için kullanılır.

 

Ayak Havuzu Dezenfektanı Powamix Kullanılma Amacı

 

Yaz mevsiminin gelmesi ve sıcakların artmasıyla birlikte mikroplar üremekte ve özellikle çocuklar başta olmak üzere insanların sağlıklarını tehdit etmektedir. Yazın sıcağında ferahlamak isteyen ve serinlemek için havuzları tercih eden insanların atlamaması gereken birtakım noktalar vardır, bunlardan ilki havuz ayak dezenfektanlarının muhakkak temin edilmesidir. Havuz ayak dezenfektanı POWAMİX®  havuza girmeye hazırlanan kişilerin girmeden önce ayaklarını daha steril hale getirmek maksadıyla kullanıIan bir üründür.

POWAMİX Ayak dezenfektanı ürünümüz sayesinde havuzda karşılaşılabilecek her türlü bakteri, mikrop  vs zararlı canlılara karşı önlem alınmış olur, bu sayede hastalıkların önü alınmış olur. Bu yüzden mutlaka ama mutlaka havuza girmeden önce POWAMİX havuz ayak dezenfektanı ayağa uygulanmalı ve ardından yüzülmelidir, bu sayede ayakta mantar oluşumu da engellenmiş olur.

 

Yüzme Havuzu Ayak Dezenfektanı Kullanım Talimatı;

 

Ayak havuzlarında günlük olarak değiştirilerek %5’lik solüsyonun kullanılması önerilir. Havuz kenarının dezenfeksiyon ve temizlik işlemi için kullanıma uygundur. Havuz kenarı temizliğinde %7,5’lik solüsyonla paspas yapılıp kuruması beklenir. Ürün yapısı gereği kayganlık vericidir. Bu yüzden mutlak suretle ayak havuzunun çevresinde kaymaz bant veya paspas kullanılmalıdır.

 

Ayak Havuzu Dezenfektanı Powamix® Kullanım ve Depolama

 

Buhar ve zerreciklerini solumaktan kaçının.

Çocukların erişemeyeceği şekilde muhafaza edilmelidir.

Gözle temas halinde bol su ile yıkayınız.

Yalnızca orijinal ambalajında, serin yerde muhafaza ediniz.

Diğer kimyasallarla karıştırmayınız.

 

Ayak Havuzu Dezenfektanı Powamix Ambalaj Çeşitleri;

 

MECKİM®   Ayak Havuzu dezenfektanı  Powamix®  5  litre ve 30 litre olarak satışa  sunulmaktadır.

 

Havuz Kimyasalları

 
 

Havuzların dış görünüşün güzelliğinden öte salgın hastalıkların önüne geçilebilmesi açısından yüzme havuzlarında havuz kimyasal bakımı son derece önemlidir.

Havuz bakımı ile kullanılan suyun, havuz çevresinin ve içinin temizliği yapılarak havuz mikroplardan arındırılmalıdır.

Sevdiklerimizin eğlendiği, vakit geçirdiği yüzme havuzu temiz olduğunda içerisindeki su da temiz ve berrak olacaktır.

Sağlıklı bir eğlence için havuz suyunun içme suyu kadar temiz olması gerekmektedir.

Bu bakım ve temizlik ise yüzme havuzları için özel olarak üretilmiş POWAMİX® havuz bakım kimyasalları ile başarılı sonuçlar vermektedir.

Havuz İçerisinde yüzen insanlar, çevresel etkiler nedeniyle havuz suyu zamanla ister istemez kirlenmektedir.

Yağ, salya, ter, güneş yağları, kepek, toz, toprak, kum, çim ve hatta idrar bu kirliliğe sebep olan, zamanla havuz bünyesinde biriken maddelerden bazılarıdır.

POWAMİX® Havuz kimyasal dezenfektanı bu maddeleri yok ederek havuzu insan sağlığı açısından kullanılabilir hale getirmektedir.

Yüzme havuzları yapıları gereği bakteri ve mantar gibi çeşitli hastalıklara sebep olan, gözle görülemeyen organizmalar için ideal bir yaşam alanıdır.

Bu organizmalar hastalığa neden olabildikleri gibi yoğunluklarına bağlı olarak tortu oluşturabilir hatta suyun bulanmasına yol açabilirler. Havuz gibi havuz suyu da özel olarak üretilmiş POWAMİX® havuz kimyasalları ile düzenli olarak temizlendiğinde gerekli hijyenik şartlar sağlanabilmektedir.

Havuz suyunun temizliği denilince havuz kimyasalları arasında ilk akla gelen POWAMİX® Sıvı Havuz Kloru dur.

Klorlanmamış suyun bir çok hastalığa neden olduğu çok aşikardır.

Havuz bakımı açısından ikinci en bilindik konu ise Havuz pH değerinin ayarlanmasıdır.

Klor ve pH değerleri “Havuz Suyu Yönetmeliği” ile belirlenmiştir.

Klor ve pH bu değerler arasında dengelenmediğinde havuz içerisinde yosun oluşumu kaçınılmazdır.

Derz aralarında ve fayans çatlaklarında yoğunlaşarak yosunu gözle görülür hale getiren mikroorganizmalardan kurtulmanın çaresi ise yine bir havuz kimyasalı olan POWAMİX® yosun önleyicidir.

Havuz suyu içerisinde yer almaya başlayan partiküller de havuz sistemi içerisinde yer alan filtreler tarafından süzülememektedir.

Uygun havuz kimyasalları kullanılmadığında bu partiküller suyun berraklığını bozduğu gibi havuz aydınlatmaları önünde uçuşarak kötü bir görüntüye de sebep olacaktır.

Kapalı havuzlarda ise gerekli önlem alınmadığında solunan hava akciğerlere zarar verebilmektedir.

Teknik yetersizliğin yanı sıra bilgisizlik de solunan havanın kapalı havuzu kullanan insanların ciğerlerinde sigara dumanı kadar zarar vermesine imkan tanımaktadır.

Sağlıklı bir yüzme havuzu için havuz bakımı sırasında POWAMİX® havuz kimyasalları kullanmak kesinlikle gereklidir.

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email