Oto Radyatör Temizleyici Proees araç radyatörlerin’de  zamanla oluşan kireç,küf,pas,tortu ve diğer mikro biyolojik birikintileri temizlemek amacıyla özel olarak formüle edilmiştir.

 

Oto Radyatör Temizleyici Proees Faydaları

 

OTO RADYATÖR TEMİZLEYİCİ PROEES Tüm motorlar için uygundur. Soğutma devresindeki korozyon ve çamur kalıntılarını giderir. Kireç kalıntılarını nötralize ederek sistemin verimli çalışmasını sağlar.
Yeni eklenen soğutma suyunun eski kir kalıntıları nedeniyle kirlenmesini önler. Antifriz ile uyumludur.
9–11 pH aralığında alkali. Radyatörün yapımında kullanılan aleminyum, bakır, metal, galvaniz v.b tüm malzemelerle uyumludur. Soğutma devresindeki kalıntıları giderir ve soğutma sistemini temizler. Örneğin, yağ kalıntılarının silindir kapaklarında sebep olduğu arızalar giderilir.

 

OTO RADYATÖR TEMİZLEYİCİ PROEES AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

 

MECKİM® oto radyatör temizleyici PROEES®  0,25 litre 1 litre 5  litre 30  litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

 

ARAÇ RADYATÖR TEMİZLEYİCİ PROEES® DEPOLAMA VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Güneş ışığına maruz bırakmayın.

Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz.

Başka Kimyasallar ile karıştırmayınız.

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

El yüz ve cilde temasında bol su ile durulayınız.

Geçmemesi dışında en yakın sağlık kuruluşuna baş vurunuz.

 

Radyatör Neden Temizlenir?

 

 

Radyatör sisteminin içindeki su zamanla kireçlere, kireçlerde tıkanıklıklara neden olabilir. Aynı zamanda borularda yabancı maddeler de birikebilir. Bunun için radyatör sisteminin kışa girmeden temizliği yapılması önerilmektedir.

Radyatör temizlenirken sistemin içindeki tüm borular da temizlenmelidir. Bunun için Proees Araç Radyatör temizleyici makine ve radyatör kimyasalı birlikte kullanılarak temizleme işlemi gerçekleştirilir. Makine yardımıyla bu kimyasallar tesisat içerisinde 45 dakika kadar dolaştırılarak temizlik işlemi gerçekleştirilir.

 

Kalorifer Radyatörü Nedir? 

 

Isıtma ve soğutma sistemi olarak kabul edilen radyatör sistemi aslında oldukça işlevsel bir mekanizma ile çalışmaktadır. Kalorifer radyatörü motordan aldığı ısıyı havaya aktarır ve araç içerisinin ısınmasını sağlar.  Soğutma işlemi için de kenarda azami miktarda su tutuşu yapar. Su kanallarında tutulan su atmosferle temas ettirilir ve ortama soğuk hava verilmesi sağlanır. Kalorifer radyatörü yalnızca ısıtma işlemleri için değil, soğutma işlemleri için de etkili bir parçadır.

Genel sistemlere bakıldığında araç içerisindeki her parça direkt olarak motorla bağlı çalışmaktadır. Bu nedenle araç bakımlarında belirli zaman sonra radyatör temizlenmesi gibi işlemlerin yapılması önemlidir. Kir birikimi her alan için olumsuz etkiler doğurmaktadır. Sistemin doğru çalışmasının sağlanması için temizlenmesi önemlidir. Bu noktada kesinlikle profesyonel kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email