Kireç ve Korozyon Önleyici Proees

Kireç ve korozyon önleyici Proees Isıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılan su içerisindeki zararlı mineralleri etkisiz hale getirerek yüzeylerde kireç, tortu ve pas tabakası oluşumunu engelleyen ve yapısında koruyucu inhibitörler barındıran özel formülasyonlu konsantre kireç ve pas önleyicidir.

 

Kireç ve Korozyon Önleyici Proees Kullanım alanları;

 

Kireç Birikiminin Zararları: Isıtma sistemlerinde, 2 mm kireç % 5 – 7 arası fazla yakıt sarfiyatına neden olur. Soğutma sistemlerinde ise 2 mm kireç su ısısında % 10- 20 arası artış yaratır. Ayrıca kireç yapıştığı yüzeyde ciddi derecede korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Bu zararlardan kaçınmak için kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Yukarıda sayılan zararlardan kaçınmak, çalışan sistemlerin emniyetini ve verimini korumak için kullanılır. Tekstil dokuma sektöründe nemlendirme ünitelerinde ve fıskiyelerin’de kireç ve tortu oluşumunun engellemesinde,Kalorifer kazanları, buhar jeneratörleri ve diğer ısıtma sistemlerinde kireç ve tortu oluşumunun engellenmesinde, Boiler, cooler, chiller gibi soğutma sistemlerinde ve soğutma kulelerinde kireç, pas ve tortu oluşumunun engellemesinde,Plastik sektöründe enjeksiyon makinaları’nın soğutma sisteminde, eşanjörlerin’de ve soğutma kulesinde, Madencilikte kullanılan proses suyunun borularda ve makinelerde yaratacağı tıkanıklıkların engellenmesinde,kümeslerin soğutma sisteminde kullanılan suyun kâğıt seperatörler’de ve soğutma kulesinde kireç oluşturmaması için kullanılır.

 

Kullanım amacı;

 

Soğutma ve ısıtma sistemlerinde pas, kireç, mikroorganizma ve mineral tortularının tek bir kimyasal katkı ile sistemde oluşumlarını engeller.

İçerdiği inhibitörler ve özel formülü sayesinde bakır ve alüminyum dahil bir çok metal yüzeyde güvenle kullanılabilir.

Kullanmadan önce sisteminizi Proees® Kireç Sökücü ile temizlemenizi tavsiye ederiz.

 

Kullanım faydaları;

 

Soğutma sisteminin yüksek verimde çalışmasını sağlar.

Çevre açısından zararlı bileşikler içermemektedir.

Bakteri oluşumunu ve kötü kokuları engeller.

Sistemde pas oluşumunu önler.

Çamurlaşmayı engeller.

 

Kireç ve korozyon önleyici özellikleri;

 

Kokusuzdur.Kireç birikimini engeller.Sistemin ömrünü uzatır.Bakım maliyetlerini azaltır.Kullanım alanı çok geniştir.Biyolojik olarak parçalanır.Çok ekonomiktir, az kullanılır.Kirecin iyon yapısını değiştirir.Metallerde paslanmayı durdurur.Sağlığa zararlı katkılar ihtiva etmez.Kapalı ve açık sistemlere uygundur.Kirecin yapışma özelliğini yok eder.Makinelerin bakım maliyetlerini azaltır.Plastik, lastik ve kauçuğa zarar vermez.Durulama sonrası yüzeyde kalıntı bırakmaz.

 

Kireç ve korozyon önleyici ambalaj çeşitleri;

 

MECKİM® Konsantre Kireç ve Korozyon önleyici PROEES®    30  litre 60 litre 90  litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

 

Back to top of page
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email