Havuz Suyu Topaklayıcı Powamix

Havuz Suyu Topaklayıcı Powamix


Havuz suyu topaklayıcı Powamix Havuz suyunda istenmeyen parçacıkları birleştirmek için kullanılan, kimyasal saflık derecesi yüksek sıvı topaklayıcı’dır.

 

Sıvı Topaklayıcı Nasıl Kullanılır;

 

100 m³ havuz suyuna 30-200 ml/gün kullanılmalıdır.

 

HAVUZ SUYU TOPAKLAYICI SIVI Powamix® FAYDALARI;

 

Açık Yüzme Havuzu Suyunun Dezenfeksiyo’nunda Kullanılır. Etiketinde Yer Alan Bakterilere Karşı Etkili Bir Bakterisit’tir. Mikroorganizma Enzimlerine Bağlanarak Bu Enzimlerin Kimyasal Yapısını Ve Aktivitesi’ni Değiştirerek İşlemez Hale Getirip, Virüs Ve Bakterileri Yok Eder. Ayrıca Yosunlaşmayı Da Önleyip Sağlıklı Havuz Suyu Şartlarını Korur.

 

Nasıl Kullanılır;

 

Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları Hakkında Yönetmelik Gereği Sadece Açık Yüzme Havuzlarında Kullanıma Uygundur. Mikroorganizmalara Karşı Etki Sağlamak İçin 1-3 Ppm Serbest Klor Düzeyi Oluşacak 100 M3 Havuzda 1 Ppm Serbest Klor İçin 180 Gr, 3 Ppm Serbest Klor İçin 540 Gr Kullanılır. Uygulama Dozu; Sıcaklık, Havuza Girenlerin Sayısı Vb. Kriterlere Göre Değişkenlik Gösterebilir. Klor Seviyesi 1-3 Ppm Arasına İninceye Kadar Havuz Kullanıma Kapatılmalıdır. Uygulama, Tercihen Akşam Saatlerinde Ve Havuzun Kullanımda Olmadığı Zamanlarda Yapılmalıdır.

 

HAVUZ TOPAKLAYICI SIVI Powamix® DEPOLAMA;

 

Gözleri ve cildi tahriş eder.

 

Çocukların erişemeyeceği şekilde muhafaza edilmelidir.

 

Gözle temas halinde bol su ile yıkayınız ve en yakın sağlık merkezine başvurunuz.

 

Yalnızca orijinal ambalajında, serin yerde muhafaza ediniz.

 

Diğer kimyasallarla karıştırmayınız.

 

HAVUZ TOPAKLAYICI SIVI Powamix AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

 

MECKİM Havuz suyu topaklayıcı sıvı Powamix ® 5  litre 10 litre 30  litre ve 60 litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

 
 
Havuz Kimyasalları
 

Havuzların dış görünüşün güzelliğinden öte salgın hastalıkların önüne geçilebilmesi açısından yüzme havuzlarında havuz kimyasal bakımı son derece önemlidir.

Havuz bakımı ile kullanılan suyun, havuz çevresinin ve içinin temizliği yapılarak havuz mikroplardan arındırılmalıdır.

Sevdiklerimizin eğlendiği, vakit geçirdiği yüzme havuzu temiz olduğunda içerisindeki su da temiz ve berrak olacaktır.

Sağlıklı bir eğlence için havuz suyunun içme suyu kadar temiz olması gerekmektedir.

Bu bakım ve temizlik ise yüzme havuzları için özel olarak üretilmiş POWAMİX® havuz bakım kimyasalları ile başarılı sonuçlar vermektedir.

Havuz İçerisinde yüzen insanlar, çevresel etkiler nedeniyle havuz suyu zamanla ister istemez kirlenmektedir.

Yağ, salya, ter, güneş yağları, kepek, toz, toprak, kum, çim ve hatta idrar bu kirliliğe sebep olan, zamanla havuz bünyesinde biriken maddelerden bazılarıdır.

POWAMİX® Havuz kimyasal denefektanı bu maddeleri yok ederek havuzu insan sağlığı açısından kullanılabilir hale getirmektedir. 

Yüzme havuzları yapıları gereği bakteri ve mantar gibi çeşitli hastalıklara sebep olan, gözle görülemeyen organizmalar için ideal bir yaşam alanıdır.

Bu organizmalar hastalığa neden olabildikleri gibi yoğunluklarına bağlı olarak tortu oluşturabilir hatta suyun bulanmasına yol açabilirler. Havuz gibi havuz suyu da özel olarak üretilmiş POWAMİX® havuz kimyasalları ile düzenli olarak temizlendiğinde gerekli hijyenik şartlar sağlanabilmektedir. 

Havuz suyunun temizliği denilince havuz kimyasalları arasında ilk akla gelen POWAMİX® Sıvı Havuz Kloru dur.

Klorlanmamış suyun bir çok hastalığa neden olduğu çok aşikardır.

Havuz bakımı açısından ikinci en bilindik konu ise Havuz pH değerinin ayarlanmasıdır.

Klor ve pH değerleri “Havuz Suyu Yönetmeliği” ile belirlenmiştir.

Klor ve pH bu değerler arasında dengelenmediğinde havuz içerisinde yosun oluşumu kaçınılmazdır.

Derz aralarında ve fayans çatlaklarında yoğunlaşarak yosunu gözle görülür hale getiren mikroorganizmalardan kurtulmanın çaresi ise yine bir havuz kimyasalı olan POWAMİX® yosun önleyici‘dir. 

Havuz suyu içerisinde yer almaya başlayan partiküller de havuz sistemi içerisinde yer alan filtreler tarafından süzülememektedir.

Uygun havuz kimyasalları kullanılmadığında bu partiküller suyun berraklığını bozduğu gibi havuz aydınlatmaları önünde uçuşarak kötü bir görüntüye de sebep olacaktır.

Kapalı havuzlarda ise gerekli önlem alınmadığında solunan hava akciğerlere zarar verebilmektedir.

Teknik yetersizliğin yanı sıra bilgisizlik de solunan havanın kapalı havuzu kullanan insanların ciğerlerinde sigara dumanı kadar zarar vermesine imkan tanımaktadır. 

Sağlıklı bir yüzme havuzu için havuz bakımı sırasında POWAMİX® havuz kimyasalları kullanmak kesinlikle gereklidir.

 

 

Comments are closed.