Havuz Filtresi Temizleyici Powamix

Havuz Filtresi Temizleyici Powamix


Havuz Filtresi temizleyici Powamix Havuz filtrelerin içindeki tortulu ve kirli kumu temizlemede kullanılır. Havuz suyunun temiz olması filtre kumuna bağlıdır. Kum görevini yapmazsa havuzun suyu temiz olmaz.

 

Yüzme havuzu Filtre Temizleyici  Nasıl Kullanılır;

 

Filtre’nin içine 30 kg Powamix Filtre temizleyici dökülüp üzerine su ilave edilir ve 2,5 saat bekletilip ters yıkama işlemi gerçekleştirilir ve sistem devreye alınır. Her 3 (üç) yılda bir kumun değişmesi gerekmektedir.

 

Havuz Filtresi Temizleyici Powamix faydaları;

 

Filtre temizleme işlemi toplu kullanılan havuzların temizliği için son derece önemli bir sistemdir. Filitrasyon ve dezenfeksiyon sistemleri olarak uygulanan metotlar yüzme havuzlarında hijyen sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Aksi halde yüzme havuzlarında temizliğe önem verilmemesi durumunda, havuzu kullanan kişilerde belirli sağlık sorunları görülebilir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Filtre temizleyiciler havuzlarda mantar, virüs, bulaşıcı hastalıklar gibi sorunların önüne geçilmesi için gereken bir işlem demek mümkün.

 

Yüzme havuzu filtre temizleme kimyasalı kullanım önerileri;

 

Filtre temizleyici sıvı uygulama esnasında filtre kapağı veya filtre kapağındaki hava çıkışı açık bırakılmalıdır.  

 

Yüzme havuzu filtre temizleyici dikkat edilmesi gerekenler ve depolama;

 

  Güneş ışığına maruz bırakmayın. Kuru;serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz. Başka Kimyasallar ile karıştırmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

 

FİLTRE TEMİZLEYİCİ SIVI PROEES AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

 

MECKİM® Filtre temizleyici sıvı Powamix®  5  litre 10 litre 30  litre ve 60 litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

Havuz Filtrasyonu

Havuz temizliğinde öncelikle havuzda biriken görünür maddelerin temizlenmesinden başlamak gerekir. zamanla havuzlarda çeşitli kalıntılar oluşur. Rüzgarın getirdiği toprak ve kum parçaları, yapraklar, çeşitli insan kalıntıları, böcek kalıntıları ve her türlü maddeler havuzda birikir. Özellikle uzun zaman kullanılmayan havuzlarda bu birikimleri daha sık görürüz. Küçük büyük her türden bu kalıntıları süpürmek ve filtre etmek gerekir. bunlar için havuz filtreleri kullanılır. Havuz filtreleri takarak gider kısmına yapılarak hem havuzun temizlenmesini he de su değişiminin oluşmasını sağlar. Bu filtreler Powamix® Filtre Temizleyici ile temizlemenin yanı sıra su değişimini de sağlayarak havuzun her daim temiz olmasını sağlamaktadır.

Comments are closed.