Derz Temizleme Kimyasalı Proees

Derz Temizleme Kimyasalı Proees

 

Derz Temizleme kimyasalı Proees iç veya dış mekândaki duvar ve zemin derzlerindeki malzeme artıkları, kir, yağ gibi inatçı lekeleri temizler.

 

Mutfak veya banyolardaki fayans derzlerinin hijyenik temizliği için kullanılır.

İç ve dış mekanlarda duvar ve yer karolarındaki derzlerde kullanılır.

Seramik ve doğal taş karolarındaki derzler için.

Dekoratif tuğlalar. cephe tuğlaları, yarım başlık tuğlaları, doğal taşlar ve diğer duvar malzemelerindeki derzler için kullanılır.

 

Kullanım Yerleri

Derz temizleme kimyasalı Proees® ;

Yeni inşaatlarda.

Lavabo ve Tuvalet fayaslarında.

Küvet, Klozet ve Duş kabinleri.

Zemin Karoları ve Duvar Fayanslarında.

Havuzlarda.

Kullanım talimatı;

Kullanmadan önce ürünün uygunluğunu dikkat çekmeyecek bir bölümde deneyiniz.

Derz Temizleyiciyi kirli bölgeye dökün, bir bez veya sünger yardımı ile yüzeye yayın. Maksimum sonuç için en az 2 dakika bekleyin. Yeterince su ile durulayın.

Kullanımdan sonra bez veya süngerinizi iyice yıkayın.

İnatçı ve zor kirlerde temizleme işlemini daha uzun süre bekleterek yenileyin.

 

Derz temizleme kimyasalı PROEES DEPOLAMA VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 Güneş ışığına maruz bırakmayın.

Kuru serin ve havalandırmalı yerde muhafaza ediniz.

Başka Kimyasallar ile karıştırmayınız.

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

El yüz ve cilde temasında bol su ile durulayınız.

Geçmemesi dışında en yakın sağlık kuruluşuna baş vurunuz.

 

DERZ TEMİZLEYİCİ PROEES AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

MECKİM®  Derz Temizleyici PROEES®   1 litre 5  litre 10 litre 30  litre olmak üzere özel ambalaj şekilleri ile sunulmaktadır.

 

Derz nedir?

Duvarda taş aralıklarını harçla doldurup üzerinden mala çekme işi ya da malayla çekilen çizgi. Derz aynı zamanda fayans, seramik, mermer vb. ile kaplanmış yüzeylerin ince aralıklarını dolduran maddedir.

Derz çeşitleri nelerdir?

Uygulamaya güre farklı derz çeşitleri bulunmaktadır. En çok karşılaşılan çeşitleri ise şunlardır:

Genleşme Derzleri (Dilatasyon derzleri): Betonarme yapıda rötre, sünme, sıcaklık değişmesi sebebiyle meydana gelen boy değişikliklerinin etkisini azaltmak için plandaki boyutlarını sınırlı tutmak amacıyla yapı genleşme derzleri bırakılır. Bu derzlerle yangınlarda ortaya çıkan yüksek sıcaklık etkisiyle yapıların fazla zarar görmesi de önlenmiş olur.

Oturma Derzleri: Temel zemini özelliklerinin veya yapı yüklerinin bütün alanda düzgün olmayışı yüzünden meydana gelecek farklı oturmaların ve dönmelerin yapıya zarar vermesini önlemek için yapılan derzlerdir. Çeşitli özellikteki zeminler üzerine inşa edilen yapı bölümleri veya yan yana gelmiş, farklı karakterde, çeşitli biçimde yüklü yapı bölümleri oturma derzleriyle birbirinden ayrılır.

Konstrüktif Derzler: Statik, hareketli yükler ve dinamik kuvvetlerden meydana gelecek deformasyonları önlemek, titreşimlerin bölgesel kalmasını sağlamak amacıyla yapılan derzlerdir.

Deprem Derzleri: Yapıya deprem etkisiyle kendi içinde az zarar verecek, titreşim yapabilecek bölümlere ayıran derzlerdir.

Bir de bunlar dışında kalan inşaat derzleri vardır. Çeşitli nedenlerle beton sürekli olarak dökülemeyince, ara verildiğinde ortaya çıkan bu derzler geçici olup, betonun ek yerlerini meydana getirirler ve burada sözü edilen hareket derzlerinden ayrı olarak incelenmektedir.

Comments are closed.