Soğutma Kulesi temizleme kimyasalı

Soğutma Kulesi temizleme kimyasalı
[vc_row css=”.vc_custom_1626124586131{margin-top: -50px !important;}”][vc_column][vc_single_image image=”11889″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Soğutma Kulesi temizleme kimyasalı PROEES® kireç korozyon pas ve tortularının güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlayan İNHİBİTÖRLÜ temizleyicidir. Sistem içerisindeki metale ve bakıra zarar vermez. Temizleme işlemi 6-8 saat arasında bitirilir. Gerek lokal gerekse tüm sistem temizlenerek makinaların soğutma işlemi yeterli dereceye getirilir. İşlem içerisinde sistem köpük kesicilerle desteklenir ve durulama işlemine SOĞUTMA KULESİ KİREÇ VE KORORZYON ÖNLEYİCİ PROEES® kimyasalı verilerek korozyon önlenmiş olur.

 

 

Soğutma kulesi temizleme kimyasalı kullanım talimatı

 

Soğutma Kulesi temizlenirken en önemli etken suyun birkaç defa boşaltılıp pisliklerin tekrar sisteme gitmesini önlemek tortunun, kirecin ve pasın dışarıya atılması içindir.

Soğutma kulesinin komple temizlenmesinde biraz sabırlı olmak gereklidir ana sistem temizlenirken kulenin suyu alt kısımda makinalara dağılan borunun biraz üst kısmında hava almayacak şekilde su seviyesi indirilir.

Ana kuledeki su seviyesi bu şekilde makinalara giden ve borulardaki su miktarı tahmini hesaplanarak % 10 oranında ilaç dozajlanır. PROEES® soğutma kulesi temizleyici ürünümüz mükemmel bir kireç ve tortu çözücü olduğundan kireç ve tortu ile anında reaksiyona girerek temizleme işlemine başlar.

 

 

SOĞUTMA KULESİ TEMİZLEYİCİ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Kireç temizlenirken makinelerin su bağlantı yerlerinde vanalar’da filtrenin olup olmadığı kontrol edilmelidir, genelde bu tür enjeksiyon ve su ile çalışan makineler’de  filtre olmasına karşın temizleme işlemine başlama dan kontrol edilmesi daha uygun olur.

Ana kulenin devir daim borularından geliş kısmından akan çözünmüş kireçli suyun tortuları kule içerisinde çökerek tekrar temizlenmiş kısımlara ulaşması engellenir. PROEES® Soğutma kulesi temizleyici ürünümüzün en büyük özelliklerinden biride kirecin tutunmuş olduğu plastik, metal ve bakır yüzeyden iyonize ederek derinlemesine temizlik yapmasıdır.

Yüzeye yapışmış pislikleri yüzeyden kopararak harekete geçirir, tamamen erittiğinden tıkanıklıklara neden olmaz. Lokal temizlik ise makinelerin tek tek temizlenme işlemidir. lokal temizlikte önce makineler temizlenir daha sonra ana sistemle bağlantısı olan vanalar kapatılarak. Ana sistem temizlenir. Bu işlem biraz daha meşakkatli bir işlemdir.

 

 

SOĞUTMA KULESİ TEMİZLEYİCİ KULLANIM FAYDALARI

 

Ana kule ile beraber tüm sistemin temizliği daha kolaydır, ayrıca makinelerin çalışması engellenmeden temizleme yapılır.

Proees® Soğutma kulesi temizleyici kireci ve tortuyu temizlerken metale ve bakır ve alüminyum yüzeye zarar vermediğinden de tercih edilir. Soğutma kulesi temizliği çok önemlidir ve profesyonel ürün kullanmak gereklidir. Sistem hava almayacak seviyeye indirilerek % 10 oranında ürün eklenir.

Örnek: 500 litre suya 50 kg ürün 3 ile 5 saat sistemde sirküle edilir. Ana kule ile beraber sistem temizlerken kulenin alt kısmındaki sisteme giden sudaki borunun biraz üst kısmına kadar su seviyesi indirilir. Bunun nedeni ürün maliyetini düşürmektir, sistemdeki kireci temizlerken ürün maliyetini’de en alt seviyede tutmak çok önemlidir.

Sistemdeki su indirildikten sonra borulardaki su miktarı makinelerin içindeki su miktarı ve kule içindeki su miktarı tahmini hesaplanır bu hesaplanan suya göre % 10 ürün konulur. Daha sonra 3 veya 5 saat kadar devir daim işlemi makineler kapatılmadan yapılır. Sistem temizlenirken kireçten dolayı köpürmenin olması doğaldır.

Devir daim süresi bittikten sonra sistem boşaltılıp temiz su konulup tekrar 2 -3 saat devir daim yapılarak tekrar boşaltılarak temiz su konulur.

Sistemin kireç ve korozyo’na uğramasını önlemek için düzenli olarak SOĞUTMA KULESİ kireç ve korozyon önleyici PROEES® ürünümüzün kullanılması gereklidir.

 

 

SOĞUTMA KULESİ KİREÇ,KOROZYON VE PAS TEMİZLEYİCİ PROEES® FAYDALARI

 

 

  1. Soğutma Kulesinin temizlenmesi verim/enerji dengesini sağlayacak ve verimi artıracaktır.
  2. Sisteminizde oluşmuş kireç ve korozyonnun kimyasal yolla temizlenmesi kurum bütçesi ve dolayısıyla % 30 ‘a varan enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Sistemin bakımının yapılması ilerleyen aşamalarda ağır maliyetleri ortadan kaldıracaktır.

Suyun oluşturduğu kireç ve korozyon soğutma sistemine zarar verir. Bu oluşumları önlemek için PROEES® kireç ve korozyon önleyici kullanılması şarttır. Endüstriyel alanda faaliyet gösteren işletmelerin, üretim hatlarında ihtiyaç duydukları soğutma suyunu sağlayan ve ortam havasının şartlandırılmasında kullanılan Soğutma kulesi gruplarının kireç korozyon oluşumlarından etkilenmemesi, büyük yatırımların zarar görüp yüksek bakım onarım maliyetleri getirmemesi için PROEES Soğutma Kulesi temizleyici ve PROEES® KOROZYON önleyici kullanılması tavsiye edilir.

 

 

SOĞUTMA KULESİ TEMİZLEME KİMYASALI PROEES AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

 

MECKİM Soğutma Kulesi temizleme kimyasalı PROEES®  30 litre olarak satışa sunulmaktadır.

 

 

SOĞUTMA KULESİ TEMİZLEME KİMYASALI PROEES® SIKÇA SORULAN SORULAR

 

*SOĞUTMA KULESİ temizleme kimyasalı siparişi verdim kaç günde elime ulaşır;

        SOĞUTMA KULESİ kireç ve pas temizleyici PROEES® hafta içi hergün saat 13.00’ye kadar verilen siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.Hafta sonu (Cumartesi) günleri ise saat 10.00’a kadar verilen siparişleriniz kargoya teslim edilir ve Yurtiçi Kargo güvencesi ve sürati ile mesafeye göre maksimum 3 iş gününde sizlere teslim edilir.

 

*Kargo veya Nakliye hangi İl ve İlçeler için geçerlidir;

ADANA,ADIYAMAN,AFYONKARAHİSAR,AĞRI,AMASYA,ANKARA,ANTALYA,ARTVİN,AYDIN,BALIKESİR,BİLECİK,BİNGÖL, BİTLİS,BOLU,BURDUR,BURSA,ÇANAKKALE,ÇANKIRI,ÇORUM,DENİZLİ,DİYARBAKIR,EDİRNE,ELAZIĞ,ERZİNCAN,ERZURUM,ESKİŞEHİR,GAZİANTEP,GİRESUN,GÜMÜŞHANE,HAKKARİ,HATAY,ISPARTA,İÇEL(MERSİN),İSTANBUL,İZMİR,KARS, KASTAMONU,KAYSERİ,KIRKLARELİ,KIRŞEHİR,KOCAELİ,KONYA,KÜTAHYA,MALATYA,MANİSA,KAHRAMANMARAŞ,MARDİN,MUĞLA,MUŞ,NEVŞEHİR,NİĞDE,ORDU,RİZE,SAKARYA,SAMSUN,SİİRT,SİNOP,SİVAS,TEKİRDAĞ,TOKAT,TRABZON,TUNCELİ,ŞANLIURFA,UŞAK,VAN,YOZGAT,ZONGULDAK,AKSARAY,BAYBURT,KARAMAN,KIRIKKALE,BATMAN,ŞIRNAK,BARTIN, ARDAHAN,IĞDIR,YALOVA,KARABÜK,KİLİS,OSMANİYE,DÜZCE,ADALAR,ARNAVUTKÖY,ATAŞEHİR,AVCILAR,BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER,BAKIRKÖY,BAŞAKŞEHİR,BAYRAMPAŞA,BEŞİKTAŞ,BEYKOZ,BEYLİKDÜZÜ,BEYOĞLU,BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA,ÇEKMEKÖY,ESENLER,ESENYURT,EYÜPSULTAN,FATİH,GAZİOSMANPAŞA,GÜNGÖREN,KADIKÖY,KAĞITHANE, KARTAL,KÜÇÜKÇEKMECE,MALTEPE,PENDİK,SANCAKTEPE,SARIYER,SİLİVRİ,SULTANBEYLİ,SULTANGAZİ,ŞİLE,ŞİŞLİ,TUZLA,ÜMRANİYE,ÜSKÜDAR,ZEYTİNBURNU.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email