Tesisat Koruma Kimyasal

petek koruma kimyasalı

                                                      

Petek Ve Tesisat Koruyucu

PROEES Petek ve Tesisat koruyucu Merkezi ısıtma sistemleri,mobil ısıtma sistemleri,Yerden ısıtma sistemleri,kombi sistemleri,petek iç yüzeyleri,Kalorifer kazanları, buhar jeneratörleri ve diğer ısıtma sistemlerinde kireç ve tortu oluşumunun engellenmesinde kullanılır.

PROEES Petek ve Tesisat koruyucu suyun içerisinde bulunan magnezyum, kalsiyum, silisyum, demir ve benzeri ağır molekülleri sistem içerisinde aktivite kazandıran bir kimyasaldır. Bu moleküllerin çeperlere yapışmasını ve kireç tabir edilen tabakayı oluşturmasını önler. Ağır parteküllerin sisteme ve cihaza zararını engeller. Kombi ve esanjörlerin daha az enerji harcayarak suyu ısıtmasını ve dolayısıyla peteklerin daha hızlı ısınmasını sağlar.

Isıtma ve soğutma sisteminin yüksek verimde çalışmasını sağlar. Isı verimliliğini %30 artırır.Petek ve tesisat koruyucu Isı transferini engelleyen kireç ve tortuların oluşumunu engellediğinden büyük oranda enerji tasarrufu sağlar. Isınma maliyetini %20 düşürür.

Bakteri oluşumunu ve kötü kokuları engeller. Çamurlaşmayı engeller. Sistemde pas oluşumunu önler. İçerdiği inhibitörlerle ve özel formülü sayesinde bakır ve alüminyum dahil birçok metal yüzeyde güvenle kullanılabilir, zarar vermez. Kullanımı kolaydır. Çevre açısından zararlı bileşikler içermemektedir.

KULLANIM ORANI;

1 litre PROEES petek ve tesisat koruyucu korozyon önleyici 180 – 200 m² lik daire tesisatları için yeterlidir.

KULLANIM ŞEKLİ;

Öncesinde PROEES PETEK TEMİZLEYİCİ ile temizliği yapılmış tesisatların sistem suyuna Makine ile veya manuel olarak uygulanır.

Proees Kombi petek ve tesisat koruyucu özellikleri

*Kokusuzdur.

*Kireç birikimini engeller.

*Sistemin ömrünü uzatır.

*Bakım maliyetlerini azaltır.

*Kullanım alanı çok geniştir.

*Biyolojik olarak parçalanır.

*Çok ekonomiktir, az kullanılır.

*Kirecin iyon yapısını değiştirir.

*Metallerde paslanmayı durdurur.

*Kapalı ve açık sistemlere uygundur.

*Kirecin yapışma özelliğini yok eder.

*Plastik, lastik ve kauçuğa zarar vermez.

*Suyun donmasını önleyicidir.