Petek Temizleme Kimyasalı

kombi petek temizleme kimyasalı


     PETEK TEMİZLEME KİMYASALI

PROEES Petek temizleme kimyasalı Kombi tesisatı, merkezi ısıtma sistemleri, kalorifer kazanları, buhar jeneratör ve güneş enerji sistemlerinde, suyun geçtiği yüzeylerde oluşan kireç, pas, yosun ve benzeri tortuları sistemin metal ve plastik yüzeylerine zarar vermeden temizlemek için formüle edilmiştir.

KULLANIM ORANI;

Petek temizleme kimyasalı 180 – 200 m² lik daire tesisatlarının temizliği için yeterlidir.

KULLANIM ŞEKLİ;

PROEES Petek ve Tesisat temizleyici Öncelikle sistem içerisindeki kirli su tamamen boşaltılır. Uygun miktar olan su ve ürün karıştırılarak 40 – 45 derece ısıtılır. Uygun yerler olan filtre veya havlupan radyatörden temizleme makinesi ile tesisata verilerek 45 dakika sirküle edilip su tahliye edilir. Sirkülasyon işleminden sonra sistem içerisinden temiz su geçirilerek durulayıp su tahliye edilir.

Sisteme, çalıştırmak üzere su verilirken PROEES Petek ve Tesisat koruyucu kullanmanız işlemin tekrarını 6 ay uzatacaktır.

PROEES PETEK TEMİZLEME KİMYASALI

Tesisat verimini artırarak yakıt tasarrufu sağlar.

Tesisatın kullanım ömrünü uzatır.

İçerdiği inhibitörler sayesinde demir, çelik, bakır, prinç, plastik ve kauçuğa zarar vermez.

PROEES PETEK TEMİZLEME KİMYASALI NASIL UYGULANIR

Petek temizleme ilacı kombi iç tesisatını ve petekleri temizlemek için gelen yetkililerce petek temizliği aşamalarında kullanılmaktadır. Petek temizliğinde yapılan ilk işlem petekler içerisinde birikmiş olan kirli su ve diğer kalıntıların su sirkülasyonu ile temizlenmesidir. Ancak peteklerin bu şekilde temizlenmesi içerisinde birikmiş olan diğer kalıntılar ile birlikte pas, kireç ve tortu tabakalarının sökülmesini sağlayamamaktadır. Bu sebeple peteğin kirli suyu boşaltıldıktan sonra petek temizleme ilacı PROEES petek temizleme makinesinin içerisine konularak petekler ve tesisat arasında dolaşması sağlanır. PROEES, petek içerisinde oluşan birikintilerin tamamını sökmekte, tıkanıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Petek Temizleme kimyasalı Kullanımın Faydaları

Petekleriniz daha düşük derecelerde bile eski performansına göre daha fazla ısınmakta ve ortama bu ısıyı vermektedir.

Kombi suyu petekler ve tesisat içerisinde hiç bir engel olmadan dolaşır.

Kombi ve tesisatın ömrünü uzatır.